پورشیب: دو پیشنهاد مربیگری خارجی دارم

تاریخ و ساعت انتشار : سه شنبه 18 اردیبهشت 1403 09:09
کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: دو پیشنهاد مربیگری از خارج از کشور دارم و باید آنها را بررسی کنم تا ببینم شرایط چگونه است.

به گزارش کاپیتان نیوز، ذبیح‌الله پورشیب در گفت‌وگویی، در خصوص برگزاری استاژ فنی در عراق اظهار داشت: حدود یک ماه قبل برای برگزاری یک استاژ 12 روزه فنی به عراق دعوت شده بودم. خدا را شکر سمینار فنی باکیفیتی بود و نفراتی از تیم ملی کاراته عراق نیز حضور داشتند.

وی در خصوص حضور قهرمانان کاراته ایران در ماه‌های اخیر در سمینارها و استاژهای فنی عنوان کرد: کاراته ایران یک برند در دنیا است و خدا را شکر ایران در 10 سال اخیر نتایج خوبی کسب کرده است و بچه‌های ایران خیلی خوب بودند. به همین دلیل کشورها دیگر ارزیابی می‌کنند و با توجه به شناختی که دارند از بچه‌های ایران  دعوت می‌کنند. قاعدتاً باید این ارتباطات بیشتر و در سطح کلان باشد و فقط از لحاظ فنی و کاراته‌یی نباشد. تعامل با کشورهای دیگر در بحث کمپ‌های تمرینی، اردوهای مشترک و سطوح اداری باید بیشتر شود.

کاپیتان تیم ملی کاراته در خصوص تاثیر حضور در این استاژها به عنوان مدرس برای قهرمانان کاراته کشورمان گفت: حضور در این استاژها به عنوان مدرس بسیار مفید است. جدا از انتقال تجربیات و مسائل فنی به شرکت کنندگان، خودم نیز در این استاژها چیزهای جدیدی یاد می‌گیرم. اتفاق جالبی که در این سال‌ها در کمپ‌ها و سمینارهای مختلف  به عنوان مدرس دیدم، حضور بازیکنان بزرگ و عنوان‌دار و  مربیان تیم‌های ملی کشورهای  صاحب نام مانند ژاپن، فرانسه و کشورهای دیگر بوده است.

پورشیب در ادامه تصریح کرد: آنها خیلی مشتاقانه، با انرژی و با حس خوب سر تمرینات و در کمپ‌ها حضور پیدا کردند و با دقت تمرینات را زیر نظر می‌گیرند. هر کسی می‌خواهد در عرصه قهرمانی و مربیگری در سطح بالایی باشد باید به روز باشد و هر چقدر هم عنوان‌دار باشد باید از عنوان قهرمانی‌اش دفاع کند.

وی در خصوص نیاز کاراته ایران برای دعوت از قهرمانان صاحب نام مانند کشورهای ژاپن و فرانسه برای برگزاری استاژها، گفت: قطعاً به این اتفاق نیاز است. به عنوان رئیس کمیسیون ورزشکاران که مسئولیتی را پذیرفتم، دوست دارم کارهای مثبتی انجام بدهم و تلاش می‌کنم در این کمیسیون پیشنهادهای مشورتی به فدراسیون بدهم. فدراسیون و شخص طباطبایی طی این مدت خیلی حمایت کردند و تاکید کردند هر کاری که در راستای پیشرفت و تحق اهداف کاراته باشد را کمک خواهند کرد.

ملی‌پوش کاراته ایران ادامه داد: یکی از دغدغه‌ها و برنامه‌های ما نیز دعوت از کاراته‌کاهای صاحب سبک در کاتا و کمیته است و در چند وقت اخیر خیلی پیگیر بودم. تلاش می‌کنم این موضوع به نتیجه برسد و هم از ظرفیت‌های داخلی و قهرمانان گذشته و حال حاضر به نحو احسن استفاده کنیم و هم قهرمانان سایر کشورهای دنیا را به کشورمان دعوت کنیم. امیدوارم با حمایت طباطبایی نیز اتفاقات خوبی بیفتد.

ملی‌پوش کاراته ایران افزود: قطعاً این کار باعث رقم زدن اتفاقات مثبتی خواهد شد، اما باید هدفمند و برنامه‌محور باشیم و استفاده از ظرفیت‌های داخلی و حتی بین‌المللی نیز سلیقه‌ای نباشد. این اتفاق باعث خواهد شد خودمان را به روز نگه داریم و از کاراته دنیا عقب نیفتیم.ظرفیت و پتانسیل این کار را داریم و در صحبت‌هایی که در چند وقت اخیر با فدراسیون داشتم نیز از این موضوع حمایت کرد و حالا نیاز به برنامه‌ریزی جمعی دارد.

پورشیب در خصوص استقبال قهرمانان و جامعه کاراته در صورت برگزاری استاژهای فنی گفت: قطعاً استقبال خواهد شد. سال 2015 در کمپ تمرینی در فرانسه تدریس کردم و آراگای ژاپنی که طلای جهان داشت و حتی من را برده بود با دقت تمرینات را دنبال می‌کرد. از هر قهرمانی می‌شود نکته‌ای یاد گرفت و حتی در آن زمان مربی ژاپن و داگلاس بروس قهرمان برزیلی جهان نیز در آن کمپ بودند و با عشق و علاقه آن کمپ و تمرینات را دنبال می‌کردند و اصلاً به دنبال این نبودند که بگویند عناوین پورشیب یا سن او از ما کمتر است.

وی ادامه داد: جدا از بحث قهرمانی باید از لحاظ شخصیتی نیز بزرگ بود و اگر روزی قهرمانی به ایران بیاید قطعاً در استاژ او حاضر خواهم شد.انشالله با برنامه‌ریزی درست می‌شود خیلی کارها را انجام داد. این پیشنهاد را دادم، اما به صورت انفرادی نمی‌شود انجام داد و همه باید دست به دست هم بدهیم. بارها گفتم اگر کاراته ما پیشرفت کند برای همه خوب است و تنها برای یک شخص خاص نیست. وقتی ما روز به روز قهرمانان جدیدی به دنیا و سطح جامعه معرفی کنیم سودش را تمام جامعه کاراته خواهد برد.

دارنده دو مدال برنز جهان در خصوص صحبت‌های نیکوخصلت مدیر تیم‌های ملی مبنی بر گزینه بودن او برای هدایت تیم‌های ملی پایه کاراته اظهار داشت: صحبت و پیشنهاداتی مطرح شد، اما بنا به دلایلی قبول نکردم. باید بینیم در آینده چه پیش خواهد آمد. دوست دارم در کاراته  عنوان یک خدمتگزار بتوانم به جوانان و نوجوانان کمک کنم. سالیان سال در کاراته تجربه به دست آوردم و خود را موظف می‌دانم اگر بخواهند  به هر شکل و نحوی بتوانم برای کاراته مفید باشم، اما همیشه باید شرایط مهیا باشد تا آدم با جان دل و انرژی کار کند.

پورشیب در مورد پیشنهاد مربیگری بین‌المللی خود گفت: دو پیشنهاد مربیگری از خارج از کشور دارم و باید آنها را بررسی کنم تا ببینم شرایط چگونه است. تمامی گزینه‌های روی میز است و باید ببینم در چه آینده چه اتفاقاتی می‌افتد.

وی در خصوص مطرح شدن شایعه خداحافظی‌اش از دنیای قهرمانی همزمان با غیبت در مسابقات قهرمانی کشور و گزینه بودن برای هدایت تیم‌های پایه گفت: هر زمان قصد خداحافظی داشته باشم آن را رسماً اعلام خواهم کرد.  فعلاً خبری نیست و باید منتظر باشیم تا ببینیم در آینده چه اتفاقاتی می‌افتد.

منبع: تسنیم

شبکه های مجازی:

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها
آرشیو مطالب