جمعه روز تعیین سرنوشت است؛

شیرودی در انتظار حماسه‌سازی ورزشی‌ها/حضوری برای حق و تکلیف

تاریخ و ساعت انتشار : پنج شنبه 10 اسفند 1402 15:47
جامعه بزرگ ورزش با مهم خواندن حضور در انتخابات به عنوان «حق و تکلیف»، روز جمعه همگام با دیگر آحاد جامعه حضوری گسترده و پرشکوه پای «صندوق اختصاصی» خود خواهند داشت.

 

 به گزارش کاپیتان  نیوز  ،جامعه بزرگ ورزش با مهم خواندن حضور در انتخابات به عنوان «حق و تکلیف»، روز جمعه همگام با دیگر آحاد جامعه حضوری گسترده و پرشکوه پای «صندوق اختصاصی» خود خواهند داشت.

 

به گزارش خبرنگار مهر، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همراه با خبرگان رهبری روز جمعه (۱۱ اسفند) در حالی برگزار می شود که اعضای جامعه بزرگ ورزش نه تنها خود در این انتخابات شرکت خواهند کرد بلکه آحاد مردم را هم به حضور حداکثری در آن دعوت کرده اند.

 

در این راستا وزارت ورزش، کمیته های ملی المپیک و پارالمپیک همراه با فدراسیون های مختلف ورزشی با انتشار بیانیه هایی مجزا، آمادگی خود را برای حضور پرشور در انتخابات روز جمعه اعلام کرده و مردم را هم با مشارکت گسترده دعوت کرده اند.

 

حضور باشکوه ورزشی ها در انتخابات

 

در بخشی از بیانیه منتشر شده از سوی وزارت ورزش تاکید شده است که «ورزشکاران، قهرمانان، مربیان، داوران، پیشکسوتان، مدیران، هواداران ورزش و جوانان برومند ایران اسلامی در گستره‌ی جغرافیای وسیع ایران عزیز در قالب وزارت ورزش و جوانان، کمیته‌ملی المپیک، کمیته ملی پارالمپیک، فدراسیونها، هیات‌ها، ادارات کل استانی، سمن‌ها، باشگاه‌ها و دستجات ورزشی با غیرت و بصیرت، حضور باشکوهی را در این انتخابات خواهند داشت تا شکستی غیرقابل جبران به دشمنان این مرز پرگهر تحمیل کنند.»

 

تاکید بر انتخاب نمایندگانی با دغدغه ورزش

 

کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان با دعوت از مردم و به ویژه جامعه ورزش در پای صندوق های رای، تاکید کرده است که هر رای می تواند در تعیین سرنوشت مردم موثر باشد.

 

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه خیلی از نماینده‌ها در برنامه‌های خود توجه به ورزش را جزو اولویت‌های خود قرار داده اند، خاطرنشان کرده که این نشان می‌دهد که ورزش جایگاه خود را پیدا کرده است.

 

کیومرث هاشمی در عین حال گفته است که مسائل ورزش کشور در مجلس شورای اسلامی، در کمیسیون فرهنگی مجلس بررسی می‌شود و هر اتفاقی که رخ دهد، در آن کمیسیون و کمیته تخصصی در نظر گرفته خواهد شد. نظرات آن‌ها کارشناسی است و یکی از ظرفیت‌های خوب برای ورزش کشور است و الان هم داریم از آن استفاده می‌کنیم. خروجی کمیسیون‌ها در صحن مجلس و تصمیم‌گیری کلان نماینده نقش دارد و امیدوارم حضور پررنگی‌ را پای صندوق‌های انتخابات شاهد باشیم و اتفاقات خوبی رقم بخورد.

 

حضوری واجب و ضروری

 

مرتضی فلاح مدیرکل دفتر حقوقی ضمن دعوت از مردم برای حضور در انتخابات گفت: خواهش من از مردم عزیز ایران این است که در انتخابات حضور گسترده و مشارکت فعال داشته باشند تا کسی که دوست دارند، وارد مجلس کنند. هر چقدر آن آدم قوی‌تر باشد، ایران ما قوی‌تر می‌شود. حضور ورزشکاران در انتخابات یک امر ضروری و واجب است و امیدوارم ورزشکاران ما با حضور خودشان همانطور که در عرصه‌های المپیک و جهانی می‌درخشند، در این عرصه هم بدرخشند و حضور پررنگ و پر از عشق را داشته باشیم و یک صفحه جدیدی را برای نسل آینده رقم بزنیم.

 

حضور در انتخابات به عنوان حق و تکلیف

 

علاوه بر این بسیاری از چهره های شاخص ورزشی هم با تاکید بر اهمیت انتخابات روز جمعه، مشارکت حداکثری در آن را خواستار شده اند. از جمله جواد فروغی ملی پوش تیراندازی و دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۲۱۶ ریو تاکید کرده است که هم به عنوان حق و هم به عنوان تکلیف در انتخابات شرکت خواهم کرد.

 

تلاش ورزشی ها برای سربلندی ایران

 

محمدرضا پوریا رییس فدراسیون بدمینتون هم در این زمینه گفت: ورزشکاران و خانواده ورزش کشور همیشه برای شاد کردن مردم تلاش کرده‌اند و روز جمعه پای صندوق های رای مجدد برای سربلندی و شادی مردم ایران تلاش خواهند کرد.

 

حضور در انتخابات برای تعیین سرنوشت

 

امیر عزیزی پور رییس فدراسیون اسکواش با مهم خواندن انتخابات روز جمعه گفت: مجلس در سرنوشت ما تاثیر بسزایی دارد و جامعه ورزشی کشور به خصوص خانواده بزرگ اسکواش کشورش به منظور مداخله در سرنوشت خود روز جمعه پای صندوق های رای خواهند آمد.

 

بهره مندی از یک نعمت

 

رسول اسدی رییس فدراسیون دوچرخه سواری نیز یادآورد شده است که وجود انتخابات در کشور یک نعمت است که فرصت سهیم شدن در آینده کشور را در اختیار آحاد مردم میگذارد.

 

تعیین سرنوشتی نورانی تر

 

میرمهدی حسینی سرپرست فدراسیون راگبی نیز گفته است: دعوت می کنم از مردم تا با شرکت در انتخابات برای تعیین سرنوشتی نورانی تر برای کشورمان سهیم شوند.

 

صندوق رای امانتی در دست ما است

 

علیرضا پورسلمان رییس فدراسیون شمشیر بازی هم در این رابطه تاکید کرد: صندوق رای به امانت به ما سپرده می‌شود تا بتوانیم از حق انتخاب خود استفاده کنیم، لذا بر ماست تا جمعه پای صندوق‌های رای باشیم.

 

دنیا منتشر تماشای مشارکت مردم ایران است

 

ذیبح‌الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته نیز تصریح کرد: ۱۱ اسفند ماه، انتخابات مجلس است و امیدوارم مردم حضور پررنگی پای صندوق‌های رای داشته باشند. خیلی از کشورهای دنیا، نگاه‌شان به این انتخابات است و منتظر هستند مشارکت‌های مردم را ببیند.

 

سرنوشت را به دست خودمان رقم بزنیم

 

مهدی الفتی دارنده مدال تاریخی نقره مسابقات آسیایی هانگژو۲۰۲۲ و رقابت های جهانی آلمان با تاکید بر اهمیت شرکت در انتخابات گفت: از همه مردم میخواهم با حضور در انتخابات، سرنوشت این کشور و جوانانش را به دست خودشان رقم بزنند.

 

روز تعیین سرنوشت

 

علاوه بر این، بسیاری دیگر از مدیران و چهره های ورزشی با مهم خواندن انتخابات ۱۱ اسفند، تاکید کرده اند که ورزشکاران روز جمعه همپای دیگر اقشار مختلف جامعه در پای صندوقهای رای حضور پیدا خواهند کرد تا در تعیین سرنوشت خود و ایران اسلامی سهیم باشند.

 

شیرودی در انتظار حماسه سازی ورزشی ها

 

در راستای اهمیت انتخابات ۱۱ اسفند و حضور حداکثری احاد مردم و به ویژه جامعه ورزش در آن، برای نخستین بار صندوق اختصاصی برای جامعه ورزش و جوانان در تهران پیش بینی شده است. این صندوق در سالن افراسیابی در مجموعه ورزشی شهید شیرودی است.

 

بنابراین وعده ورزشی ها، جمعه ۱۱ اسفند در مجموعه ورزشی شیرودی

منبع : مهر 

شبکه های مجازی:

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها
آرشیو مطالب