قهرمانی وزنه‌برداری جوانان جهان به نصیری رسید

تاریخ و ساعت انتشار : چهار شنبه 1 آذر 1402 09:01
وزنه‌بردار شیرازی تیم ملی وزنه‌برداری جوانان با رسیدن به حدنصاب ۳۷۱ کیلوگرم با اقتدار قهرمان دسته ۹۶ کیلوگرم مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان شد.

به گزارش کاپیتان نیوز، رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان از روز ۲۴ آبان ماه در شهر گوادالاخارا مکزیک آغاز شده است. در این دوره از رقابت‌ها ۲۲۹ ورزشکار دختر و پسر از ۴۸ کشور جهان حضور دارند.

پیکارهای دسته ۹۶ کیلوگرم جوانان جهان بامداد امروز (چهارشنبه) برگزار شد که نماینده کشورمان علیرضا نصیری به روی تخته رفت.

در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان که به میزبانی مکزیکی در حال برگزاری است، علیرضا نصیری ملی‌پوش دسته ۹۶ کیلوگرم ایران در حرکت یک‌ضرب ابتدا وزنه ۱۵۸ کیلوگرم را مهار کرد، سپس وزنه ۱۶۴ را بالای سر برد و در حرکت سوم با ثبت رکورد ۱۶۶ کیلوگرم بعد از نمایندگان ژاپن و ترکمنستان که وزنه‌ ۱۶۷ کیلوگرم را مهار کرده بودند در جایگاه سوم ایستاد و صاحب مدال برنز شد.

نصیری در دوضرب کار خود را با مهار وزنه ۱۹۷ کیلوگرم آغاز کرد و در ادامه وزنه ۲۰۲ را بالای سر برد. نماینده شایسته کشورمان با ثبت همین وزنه و رسیدن به حدنصاب مجموع ۳۶۸ کیلوگرم طلای جوانان جهان را از آن خود کرد، با این حال در حرکت سوم هم با صلابت پشت وزنه ۲۰۵ کیلوگرم ایستاد و با مهار این وزنه و رسیدن به حدنصاب ۳۷۱ کیلوگرم، ۴ کیلوگرم بیشتر از ماتیاکوف ترکمنستانی وزنه زد و با اقتدار دو طلای دوضرب و مجموع جهان را به مدال برنز یک‌ضرب خود اضافه کرد.

در این دسته ماتیاکوف از ترکمنستان با رکورد ۳۶۷ کیلوگرم نایب قهرمان شد و نیشیکاوا از ژاپن با رکورد ۳۶۲ کیلوگرم روی سکوی سوم ایستاد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

شبکه های مجازی:

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها
آرشیو مطالب