اورسجی: برای اولین بار انتخابات کنفدراسیون یک رشته در آسیا در ایران برگزار می‌شود

تاریخ و ساعت انتشار : چهار شنبه 19 بهمن 1401 15:04
اورسجی: برای اولین بار انتخابات کنفدراسیون یک رشته در آسیا در ایران برگزار می‌شود و ما درتلاش برای کسب عالی ترین کرسی آن هستیم .

به گزارش کاپیتان نیوز، نشست خبری دومین دوره مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان و مجمع انتخاباتی فدراسیون کبدی آسیا با حضور عباس خواجه‌اورسجی، رئیس فدراسیون کبدی و اعضای هیات رئیسه  در محل این فدراسیون برگزار شد.

عباس خواجه اورسجی، نایب رئیس فدراسیون جهانی و سرپرست فدراسیون کبدی آسیا است. وی به عنوان کاندیدا در انتخابات پیش روی فدراسیون کبدی آسیا حضور خواهد داشت. مجمع انتخابات کنفدراسیون کبدی آسیا 8 اسفند ماه در ارومیه برگزار می‌شود‌.

اورسجی در ابتدا با اشاره به موقعیت رشته کبدی در ایران اظهار داشت : سن فدراسیون کبدی در ایران 20 سال است اما رشد چشمگیری در جهان داشته است‌ الان هم 28 استان در کبدی درگیر هستند. دومین دوره مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان در ارومیه برگزار می‌شود. هدف از میزبانی مسابقات جوانان این است که در رده سنی جوانان کارهای زیادی انجام می‌دهیم و حیف است که مسابقات در این رده سنی انجام نشود و اگر می‌خواهیم این رشته المپیکی شود باید تمام کشورها در رده سنی های مختلف کار کنند. با کشور مالزی که رئیس آن دبیر کل جهانی است در ارتباط هستیم تا اولین دوره مسابقات قهرمانی جهان جوانان دختر نیز در این کشور برگزار شود.همچنین در این میزبانی می‌خواهیم به دنیا نشان دهیم که ایران می‌تواند میزبان مسابقات بزرگ باشد.

وی گفت: برای اولین بار انتخابات کنفدراسیون یک رشته در آسیا در ایران برگزار می‌شود. این موضوع حاصل سال‌ها تلاش است و باید از آقای مقصودلو که این رشته را احیا کرده تشکر کنم. سال‌هاست که ارتباط خوبی با سایر کشورها داریم و دیپلماسی عاطفی در روابط با کشورها استفاده کردیم و این امر منجر شد تا به ایران بیایند‌. بعلاوه میزبانی‌های ما نشان داد که پتانسیل‌های بالایی در برگزاری مسابقات داریم. قهرمانی آسیا در تهران، گلستان، ارومیه و قهرمانی جهان در کیش ظرفیت بالای ایران را نشان داد. نتایج ایران در رویدادهای مختلف نیز باعث شد تا ایران به عنوان یک پایگاه در کبدی مورد توجه قرار گیرد. در مسابقات آسیایی دوحه قطر 2006 چهارم، گوانگجو سوم، اینچئون دوم و جاکارتا اول شدیم و مسیر رو به رشدی را طی کردیم.

وی تصریح کرد: دنبال این هستم اگر انشالله رئیس کنفدراسیون آسیا شدم، مصوبه آن را بگیریم که مقرر این کنفدراسیون در ایران باشد. تقریبا 27 کشور برای این رویداد وارد ایران می‌شوند‌ و به این عدد افتخار می‌کنم چون همیشه کمتر از 15 کشور وارد ایران می‌شدند اما امروز تمام کشورهای عضو برای حضور در ایران اعلام آمادگی کردند و این یک نقطه عطف است. در مورد مسابقات علاقه مند بودیم16 تیم در چهار گروه رقابت کنند اما هزینه‌های اعزام بسیار بالاست آرژانتین، کانادا و استرالیا ابتدا اعلام آمادگی کردند اما به دلیل هزینه بالا انصراف دادند.‌از برخی از کشورها که دوست‌مان بودند خواستیم نیایند تا تعداد تیم‌ها 16 تیم بماند و جدول بهم نخورد.

اورسجی تصریح کرد: استاندار آذربایجان غربی حمایت‌های خوبی انجام داد و در بحث کاهش هزینه‌ها در کنار فدراسیون بود.‌

رئیس فدراسیون کبدی تاکید کرد: بعد از انتخابات فدراسیون جهانی بلافاصله من را به عنوان سرپرست کنفدراسیون آسیا معرفی کردند‌. در همان جلسه درخواست برگزاری مسابقات جوانان جهان را همزمان با انتخابات آسیا دادم‌ و این بهترین فرصت بود تا در کنار مسابقات انتخابات نیز برگزار شود که با این درخواست موافقت شد.

وی درخصوص رقبای خود در انتخابات آسیا گفت: هند نمی‌خواهد کرسی‌ها را از دست بدهد اما به خواست رئیس فدراسیون جهانی کاندیدای هندی کنار رفت‌. نماینده پاکستان هم با رایزنی‌هایی که انجام شد انصراف داد. نماینده بنگلادش برای حضور در انتخابات پافشاری دارد ولی بعید می‌دانم حریف ما باشد. دبیر کل فدراسیون جهانی در تلاش است تا انصراف نماینده بنگلادش را بگیرد.

وی در خصوص تیم‌هایی که تاکنون اعلام آمادگی کردند، گفت: هند، پاکستان، چین تایپه، تایلند، مالزی، سریلانکا، کنیا، اوگاندا، بنگلادش، نپال، عراق، ترکیه، گرجستان، ترکمنستان، صربستان و مولداوی اعلام آمادگی کردند.

دومین دوره مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان به میزبانی شهر ارومیه از 7 الی 14 اسفندماه با حضور نمایندگان 16 کشور برگزار می گردد . 

در پایان این نشست، از لوگوی مسابقات رونمایی شد.

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها
آرشیو مطالب