با حضور استاندار کرمانشاه؛

همایش تجلیل از مدال‌آوران ورزش کرمانشاه برگزار شد

تاریخ و ساعت انتشار : چهار شنبه 25 خرداد 1401 23:00
همایش تجلیل از مدال‌آوران ورزش کرمانشاه با حضور استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان استان و دیگر مقامات محلی برگزار شد.

به گزارش کاپیتان نیوز، عصر امروز طی مراسمی با حضور بهمن امیری مقدم استاندار کرمانشاه، نادر نوروزی شهردار، صابر رحیمی مدیر‌کل ورزش‌ و‌ جوانان استان،تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه، مهران تیشه‌گران رییس فدراسیون ناشنوایان، فیروزی نائب‌ رییس فدراسیون پرورش اندام و برخی دیگر از مسولان استانی در تالار قصر‌شیرین هتل پارسیان از مدال‌آوران استان کرمانشاه در آوردگاه‌های جهانی، المپیک ناشنوایان و مسابقات بین‌المللی تجلیل به عمل آمد. 

در ابتدای این مراسم صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان ضمن خیر مقدم به حاضرین، گفت: با شعار همدلی سکان مدیریت ورزش را در دست گرفتم و به حمدالله در این مدت توانستیم این مهم را در بیشتر بخش های ورزش استان کرمانشاه به ویژه در بخش زیرساخت‌ها به منحصه ی ظهور برسانیم.
وی از بحران زلزله و کرونا به عنوان تهدیدهایی یاد کرد که تبدیل به فرصت برای توسعه ورزش استان شدند.

رحیمی در ادامه افزود: در سال ۱۴۰۰ و دو ماه نخست سال ۱۴۰۱ ورزشکاران کرمانشاهی مجموعا ۶۲ مدال بر گردن آویخته اند و ۶۹ تیم نیز از استان در رشته‌ ها و رده‌های مختلف حضور پررنگی در لیگ‌های کشورداشتند.

در ادامه این همایش ندا شهسواری بانوی المپیکی تنیس روی میز، کوثر خشنودی‌کیا قهرمان مسابقات آسیایی تیراندازی با کمان و مهرداد صیدی قهرمان المپیکی جودوی ناشنوایان به نمایندگی از ورزشکاران مشکلات این قشر را مطرح کردند که از مهمترین دغدغه های آنها می توان به بیمه‌ی ورزشکاران، عدم پرداخت حقوق مصوب ملی پوشان توسط فدراسیون‌ها، عدم تسهیل استخدام قهرمانان، مشکلات مالی ورزشکاران نام برد. 

پس از صحبت های نمایندگان ورزشکاران نوبت به بهمن امیری مقدم استاندار کرمانشاه رسید تا در جایگاه قرار گیرد.

امیری مقدم در ابتدا با تبریک به قهرمانان ورزشی استان بابت کسب افتخار ایشان برای کشور و کرمانشاه، از تلاش‌های صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان و مجموعه تحت مدیریت وی در راستای توسعه ورزش و زیر ساخت‌های آن در استان تقدیر کرد.

استاندار، ورزشکاران کرمانشاهی را قهرمانان اخلاق عنوان وافزود: در کشور مردم کرمانشاه را با لقب پهلوان می شناسند، پهلوانی نزد مردم این سامان همواره ارجح تر از قهرمانی بوده است لیکن به جرات می توان گفت ورزشکاران هم کرمانشاهی پیش از اینکه قهرمان باشند پهلوان هستند.

مقام ارشد استان با اشاره به مشکلات مطرح شده توسط نمایندگان ورزشکاران، پیشنهاد تشکیل کارگروهی از میان خود ورزشکاران جهت برگزاری نشست‌های فصلی با مسولان استان و پیگیری مطالبات به حق آنها شد.

بهمن امیری مقدم درادامه مسولان استان را به حمایت از اداره کل ورزش و جوانان به ویژه در  توسعه و تقویت ورزش همگانی ترغیب کرد و گفت: در همین راستا مقرر شده آموزش‌وپرورش فضاهای ورزشی مدارس را در تابستان به جوانان محلات اختصاص دهد تا بتوانند اوقات‌ فراغت خود را به ورزش و سلامتی بگذرانند. 

استاندار کرمانشاه به جلسه خود با وزیر ورزش و جوانان اشاره و اظهار کرد: روز گذشته در دیدار با وزیر ورزش و جوانان آمادگی خود را برای میزبانی مسابقات کشوری و بین المللی در رشته‌های مختلف اعلام نمودیم و قول‌های مساعدی را در این زمینه از ایشان گرفتیم.

نماینده ارشد دولت در استان کرمانشاه با اشاره به لزوم ورود بخش خصوصی برای توسعه ورزش استان گفت: نشست هایی با چندین سرمایه‌گذار در جهت سرمایه گذاری برای ساخت چند مجموعه ورزشی در استان انجام شده و توافقاتی نیز حاصل شده است که ان شالله به زودی نهایی خواهد شد. 

بهمن امیری مقدم افزود: کرمانشاه با وجود خیل عظیم جوانان ورزشکار و مستعد می تواند قهرمانان زیادی را به کشور و دنیا معرفی کند که در این مسیر باید ما مسئولان تمام تلاش خود را بکار ببندیم.

استاندار در پایان گفت: کرمانشاه استان زیبایی‌ها و فرصت ها است و خوب معرفی شدن این استان موجب ورود سرمایه‌گذاران خواهد شد.

در پایان مراسم از ورزشکاران مدعو با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

 

 

خبرنگار: پوریا منصوری

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها
آرشیو مطالب