انتقاد تند یک اسطوره از لیونل مسی

تاریخ و ساعت انتشار : چهار شنبه 25 خرداد 1401 00:00
مارکو فان‌باستن اسطوره فوتبال هلند حمله تندی به لیونل مسی داشته و توانایی‌های او را زیر سؤال برده است.

به گزارش کاپیتان نیوز،مارکو فان‌باستن ستاره سابق فوتبال هلند با انتقاد از لیونل مسی معتقد است فوق ستاره آرژانتینی در فوتبال، جنگجو نیست.لیونل مسی، برنده هفت توپ طلای فوتبال جهان به باور بسیاری‌ بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است، اما او منتقدان جدی نیز دارد که او را لایق چنین عنوانی نمی‌دانند.

یکی از منتقدان مسی، مارکو فان‌باستن اسطوره فوتبال هلند است که لیونل را شایسته حضور در میان سه بازیکن برتر تاریخ نمی‌بیند. او این موضوع را در گفت‌وگو با مجله فرانس فوتبال مطرح کرده و ستاره‌هایی چون پله، مارادونا و یوهان کرویف را بهترین‌های تاریخ خوانده است. فان‌باستن در این مورد گفت: «پله، مارادونا و یوهان کرویف، برای من سه بازیکن برتر تاریخ هستند. از کودکی می‌خواستم مانند کرویف باشم. او دوست من بود. دلم برایش تنگ شده است. پله و مارادونا نیز باورنکردنی بودند.»

او در مورد لیونل مسی گفت: «مسی هم بازیکن بزرگی است، اما مارادونا همیشه شخصیتی برتر در یک تیم داشت. مسی کسی نیست که خودش را در راس جبهه قرار دهد تا به جنگ برود.»

این پیشکسوت در ادامه به تمجید از ستاره‌هایی چون رونالدو، پلاتینی و زیدان پرداخت و گفت که آن‌ها در کنار پله، مارادونا و یوهان کرویف قرار دارند.

فان‌باستن در حالی به انتقاد از مسی پرداخته که این بازیکن همه عناوین فردی و تیمی را به جز قهرمانی جام جهانی در کنارنامه دارد و با کسب سه جام دیگر می‌تواند به پرافتخارترین بازیکن جهان تبدیل شود.

منبع: خبرورزشی

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها
آرشیو مطالب