حضور ۹ وزنه‌بردار ایرانی در قطر کاپ

تاریخ و ساعت انتشار : یک شنبه 12 آذر 1402 11:50
لیست اولیه رقابت‌های وزنه‌برداری جایزه بزرگ قطر در حالی اعلام شد که فدراسیون رکوردهای ورودی متفاوتی را برای ۹ ملی‌پوش اعزامی اعلام کرده است.

به گزارش کاپیتان نیوز، رقابت‌های وزنه‌برداری جایزه بزرگ قطر به عنوان یکی از گزینشی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس از روز چهارم دسامبر (۱۳ آذر) تا ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) در شهر دوحه برگزار می‌شود. در رقابت‌های گرند پری قطر ۱۷۶ ورزشکار در بخش بانوان و ۲۰۶ وزنه‌بردار در بخش مردان از ۹۶ کشور جهان حضور خواهند داشت.

مسابقات وزنه‌برداری جایزه بزرگ قطر پنجمین رقابت گزینشی المپیک ۲۰۲۴ پاریس به شمار می‌رود. پیش از مسابقات قطر کاپ، مسابقات جهانی ۲۰۲۲ کلمبیا، قهرمانی ۲۰۲۳ قاره‌ها، مسابقات جایزه بزرگ کوبا و مسابقات قهرمانی سال ۲۰۲۳ جهان در ریاض به عنوان گزینشی المپیک برگزار شده بود. همچنین مسابقات قهرمانی قاره‌ها در سال ۲۰۲۴ و جام جهانی وزنه‌برداری ۲ تورنمنت دیگر هستند که مدعیان برای کسب سهمیه المپیک باید در آن حضور داشته باشند.

بنا بر تصمیم فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری حضور در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ ریاض و جام جهانی ۲۰۲۴ تایلند شرط لازم و اصلی برای رسیدن به المپیک پاریس است.

با تصمیم فدراسیون و کادر فنی ۲ ورزشکار زن و هفت ورزشکار مرد به عنوان نماینده ایران در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا خواهند کرد. حسین سلطانی، میرمصطفی جوادی، مهدی کرمی، آیت شریفی، علی داودی، رضا دهدار و سیدرسول معتمدی در بخش مردان و فاطمه کشاورز و ریحانه کریمی نیز در بخش بانوان به قطر اعزام خواهند شد.

از نکات جالب این اعزام رکورد ورودی تمامی نمایندگان ایران است که ۶۰ کیلوگرم اعلام و در گروه‌های A، B، C وزنه خواهند زد.

ریحانه کریمی و فاطمه کشاورز نماینده بانوان ایران هستند که با رکورد ورودی مجموع ۶۰ کیلوگرم در گروه C دسته ۷۱ کیلوگرم به روی تخته خواهند رفت.

میرمصطفی جوادی که سهمیه وی در دسته ۸۹ کیلوگرم تقریبا قطعی به نظر می‌رسد با رکورد ورودی ۶۰ کیلوگرم به قطر گام می‌گذارد و در گروه C حضور دارد.

حسین سلطانی هم که در مسابقات قهرمانی ۲۰۲۳ جهان ریاض و بازی‌های آسیایی در دسته ۸۱ کیلوگرم به روی تخته رفته بود در گرندپری قطر در جدول دسته ۹۶ کیلوگرم حضور دارد. رکورد ورودی وی نیز ۶۰ کیلوگرم اعلام شده است.

در گروه B رقابت‌های دسته ۱۰۲ کیلوگرم ایران ۲ نماینده دارد. رضا دهدار و سیدرسول معتمدی نمایندگان ایران هستند که رکورود ورودی آنان هم ۶۰ کیلوگرم اعلام شده است. در دسته ۱۰۹ کیلوگرم نیز مهدی کرمی به مانند دیگر نمایندگان کشورمان با رکورد ورودی ۶۰ کیلوگرم به مصاف رقبا خواهد رفت. البته او برخلاف سایر نمایندگان کشورمان در گروه A دسته ۱۰۹ کیلوگرم هست.

آیت شریفی و علی داودی دیگر نمایندگان ایران در دسته به‌اضافه ۱۰۹ کیلوگرم به روی تخته خواهند رفت. این ۲ قهرمان ایرانی نیز با رکورد ۶۰ کیلوگرم در گروه B دسته فوق سنگین قرار دارند.

رکورد ورودی نمایندگان ایران در دسته‌های مختلف نشان از آن دارد که تنها هدف سفر پولادمردان به قطر ثبت حضور خود در یک گزینشی المپیک است وبه احتمال زیاد آنان در قطر تنها وزن‌کشی کرده و تست دوپینگ خواهند داد.

در یک ماه گذشته اخبار زیادی از حضور احتمالی کیانوش رستمی در رقابت‌های قطر کاپ به گوش می‌رسید اما وی نتوانست در رکوردگیری نظر کادر فنی را جلب کند و در نهایت از این سفر بازماند تا پرونده المپیک ۲۰۲۴ پاریس برای وی به طور رسمی بسته شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

شبکه های مجازی:

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها
آرشیو مطالب