گلایه سرمربیان تیراندازی در حضور وزیر ورزش/ ۳ پیشنهاد قهرمان المپیک به سجادی

تاریخ و ساعت انتشار : دو شنبه 3 بهمن 1401 15:14
سرمربیان تیم ملی تیراندازی از مشکلات و کمبود بودجه فدراسیون نزد وزیر ورزش گلایه کردند.

به گزارش کاپیتان نیوز، ظهر امروز حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان از تمرینات تیم ملی تیراندازی بازدید کرد. مریم طالبی سرمربی تفنگ در بازدید وزیر از فدراسیون تیراندازی اظهار کرد: تیراندازان ما خیلی درد دل دارند، اولین مشکل تحلیل رفتگی و ناامیدی است. متاسفانه بعد از ریاست هاشمی جامعه تیراندازی تحلیل رفت. اوضاع آنقدر وخیم است که حتی دستگاه‌های ما ظرفیت برگزاری مسابقات لیگ و آزاد را ندارند. هاشمی سالن‌ها را تجهیز کرد و بعد از آن دیگر این اتفاق نیفتاد و این روی عملکرد تیراندازان تاثیر می‌گذارد.

طالبی گفت: ناامیدی در بدنه تیراندازی است. تاکنون فقط قول دیدیم و بد اخلاقی. تیراندازان با دست خالی همیشه آبروی ورزش کشور بودند. اما در مقابل، بد قولی و بدعهدی دیدند. حتی بعد از کسب مدال المپیک هم تفاوتی از سوی وزارت و کمیته المپیک ندیدند. بچه‌ها مشکل معیشتی و مسکن دارند. با این شرایط نمی‌توان زیاد به آنها فشار آورد. کارد از استخوان رد شده و تا بوده نوک پیکان برای کمبود کاستی ها از بالا به پایین بوده است. نوک این پیکان باید از پایین به بالا شود.

او گفت: از نزدیک شاهدم که انگیزه‌های درونی و فردی متحرک دیگر برای موفقیت کافی نیست. خوش شانس هستیم که در خدمت سردار قربانی هستیم. این فدراسیون را با بدهی‌ها، کمبودها و مشکلات فشنگ و ساچمه تحویل گرفت. مسئولان همیشه خواستند که ما درک کنیم اما برعکس آن وجود ندارد.

او گفت: گرانی در رشته ما در عملکرد بازیکنان تاثیر گذاشته است. برنامه‌ریزی برای کادر فنی بسیار سخت شده است. اگر نوک پیکان تغییر نکند جامعه تیراندازی که بارها ثابت کرده لیاقت توجه را دارد نابود می‌شود. امیدوارم بعد از آقای قربانی شما پدر این خانواده باشید و آنها را حمایت کنید.

احمد ظفر جعفرزاده مربی تعدادی از ملی‌پوشان تپانچه نیز در حضور حمید سجادی گفت: همه اینهایی که می‌خواستم بگویم خانم طالبی بیان کرد. خواستم خاطره‌ای را زنده کنم. در هیروشیما من و شما در زیر زمینی تلویزیون می‌دیدیم. هردو از عدم توجه مسئولان به ورزش گله داشتیم. اینک من مربی و شما وزیر هستید. فکر نمی‌کردم اگر کسی وزیر شود خوش تیپ هم می‌شود وگرنه فکری برای خودم می‌کردم!

وی گفت: فدراسیون را قربانی با ۳۵ میلیارد بدهی تحویل گرفت. طلبکاران مطالبه دارند و ما هم شکم‌هایمان سیری ناپذیر است. قربانی صبح تا شب به دنبال تامین اعتبارات است که شکم سیری ناپذیر ما را سیر کند. روزانه ۲ میلیون هر ورزشکار در این فدراسیون هزینه دارد. ما برای خرید ۱۵۰ بسته ساچمه باید ۱۲۰ میلیون تومان هزینه کنیم که برای یک ماه کافی است. این مبلغ با تورم ماه بعد می‌شود ۱۶۰ میلیون تومان. اگر خرید را سالیانه انجام دهیم ۴۰۰ میلیون بودجه ذخیره می‌شود.

ظفرجعفرزاده گفت: مدال توسط جواد فروغی به دست آمد و انتظار می رفت اعتبار افزایش یابد. افزایش که نیافت بلکه با تورم ارزش بودجه کمتر شد. رقبای ما دست و پایشان بسته نیست. ما با این شرایط چطور پیش رویم. حضرت یوسف در چاه ناامید نشد، ما را هم ناامید نکنید.

جواد فروغی برنده مدال طلای المپیک توکیو نیز در این جلسه گفت: پس از کسب مدال المپیک انتظار داشتیم درخشش مدال به چشم بیاید اما نشد. مشکلات تیراندازی که ما با آن مواجه هستیم در کنار تجهیزات، معیشتی هم است. چند پیشنهاد برای شما داشتم که اگر می‌شود یادداشت کنید. اول اینکه گذرا با ورزشکار دیدار کردن نباشد و مشکلات پیگیری شود. هر ۶ ماه یکبار از مشکلات جسمانی، معیشتی و کمبودها باخبر شوید. در روزی که رشته ها مدال المپیک گرفتند مثلا تیراندازی که ۲ مرداد مدال المپیک گرفت آن روز بنام روز تیراندازی نام‌گذاری شود. بحث اسپانسرینگ در ورزش ما وجود ندارد. راه را باز کنند تا ورزشکاران حمایت شوند. تیراندازان با هزینه های بالا رفت و آمد و ساچمه لیگ حرفه ای ندارند و مبلغ قراردادها خیلی کم است.

وی افزود: جلسه خصوصی با ورزشکاران داشته باشید. از اعزام نشدن به مسابقات به خاطر مشکلات مالی ضربه خوردیم. به عنوان رییس کمیسیون ورزشکاران من پاسدار هستم و بعد از مشکلاتی که در جامعه عامدانه یا مغرضانه به وجود آمد انتظار داریم آنهایی که جای بخشش دارند شما که وزیر جوانان هستید تلاش کنید از عفو رهبری برخوردار شوند.

منبع:ایسنا

شبکه های مجازی:

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها
آرشیو مطالب